Документи для повернення в Україну / Вадим Лимин

0

Українці, які опинилися за кордоном після 24 лютого, починають повертатися додому.  Дуже багато українців перетинали кордон на виїзд по внутрішніх паспортах.  Тому у багатьох виникає запитання щодо того, як в’їхати назад в Україну громадянам, які перетинали кордон по внутрішнім паспортам

Повернення в Україну можливо лише за наявності в особи одного із таких документів:

✔️паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
✔️дипломатичний паспорт України;
✔️службовий паспорт України;
✔️посвідчення особи моряка;
✔️посвідчення члена екіпажу;
✔️посвідчення особи на повернення в Україну.

Внутрішній український паспорт «книжечка» або сучасна  ID-картка у зазначеному переліку відсутні. Відповідно повернутися по таким документам назад в Україну не вийде: необхідно оформити або закордонний паспорт, або посвідчення на повернення в Україну.

Посвідчення особи на повернення в Україну видається, зокрема, закордонною дипломатичною установою (посольством / консульством України за кордоном) в день звернення заявника.

В період дії воєнного стану та протягом року з дня його припинення чи скасування українцям дозволено в’їзд та виїзд із України на підставі закордонного паспорта, строк дії якого продовжено, а дітьми також на підставі закордонного паспорта їх батьків або інших законних представників, до якого внесено інформацію про дитину.

Продовжити дію паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також внести до нього інформацію про дитину можна безкоштовно у день звернення до закордонної дипломатичної установи.

Оставить комментарий