Українці можуть отримати компенсацію від 5 000 до 30 000 євро від ЄСПЛ / Вадим Лімін

0

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву через одне з відділень Укрпошти. Якщо Ви знаходитесь в Іспанії, або іншій європейській країні, то потрібно скорегувати Вашу адресу на іспанську та зробити відправку через Correos або місцеву пошту в країні Вашого нинішнього проживання.

Також можна заповнити заяву за родича, якщо він не може подати її самостійно.

👇Перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ:

🔹 загибель родича
🔹 зруйноване житло
🔹 поранення
🔹 незаконне позбавлення волі
🔹 катування
🔹 зґвалтування
🔹 насильницьке зникнення людини

Кожен постраждалий може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро. Для цього заяву потрібно подати протягом чотирьох місяців від моменту порушення своїх прав, проте не пізніше ніж 16 січня 2023 року.

Система вказує перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, катування, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення і підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника є безоплатними.

Зверніть увагу, що ЄСПЛ є судовою інстанцією, та не виплачує гроши автоматично, термін розгляду заяви в ЄСПЛ може становити від одного року і в деяких складних випадках перевищувати 10 років, але  вірогідність отримання компенсації є високою.

Електронний сервіс для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа, та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что мы используем файлы cookie. Принять Подробнее